Članovi

ČLANSTVO

• Članovi Udruge “JOB” mogu biti pravne osobe i poslovno sposobni državljani Republike Hrvatske koje su spremne zauzimati se za ostvarivanje cilja Udruge, prihvaćaju Statut Udruge i spremne su surađivati na provedbi programa Udruge.
  • Članstvo u Udruzi je dragovoljno.
  • Članstvo u Udruzi prestaje istupom na osobni zahtjev iskazan u pismenom obliku te isključenjem, ukoliko član prekrši Status, Zakon, počini materijalnu štetu ili narušava ugled Udruge.
  • Odluku o isključenju donosi Upravni odbor.
  • Udruga “JOB” ima redovne, podupirajuće i počasne članove iz cijele Hrvatske i drugih Zemalja.
  • Redovni članovi mogu biti laici, svećenici, redovnici i redovnice, koji prihvaćaju sva prava i obveze članova Udruge utvrđene ovim statutom.
  • Podupirajući članovi su pravne i fizičke osobe koje moralno i materijalno podupiru Udrugu.
  • Počasni članovi su fizičke osobe koje svojim radom i potporom doprinose ostvarivanju cilja i ugleda Udruge.

Prava članova Udruge “JOB”

• Sudjelovati i odlučivati o radu Udruge
  • Birati i biti biran u sva tijela Udruge
  • Davati prijedloge, raspravljati i na drugi način sudjelovati u radu svih tijela