Aktivnosti

Kroz dosadašnji rad ostvarena su mnoga vrijedna i lijepa hodočašća. Na blagdan Srca Isusova i Marijina 1999. godine stavljena je ideja u Dva Srca o osnivanju Udruge “JOB”. Dana 13. listopada 1999. godine održana je Osnivačka skupština Udruge.

Događaji iz prve godine djelovanja

aktivnosti osim hodočašća i izleta

7. siječnja 2000. godine
Udruga osnovana i priznata od Državnih vlasti

Naša udruga je 2000. godine nabavila specijalizirano vozilo iz Velike Britanije. Uvezli smo autobus od humanitarne udruge “ACROOS” To vozilo ima osam kreveta, sanitarni čvor, pokretnu rampu, kuhinju i ambulantu. Predsjednički ured Republike Hrvatske autobus je oslobodio plaćanja carine i PDV-a.

19. srpnja 2000. godine
Mons. Josip Mrzljak blagoslovio autobus ispred katedrale

19. srpnja 2000. godine
Krećemo na prvo hodočašće – Paray le Moniyal!

Uspostavili smo i suradnju s drugim, nama po svom programu, sličnim udrugama. Razmjenjivali smo informacije s Hrvatskim savezom udruga tjelesnih invalida (HSUTI) posredstvom kojeg smo stupili u kontakt s 42 udruge invalida. Također smo članovi organizacije “CERANO” – Centra za razvoj neprofitnih udruga, a učlanjeni smo i u Humanitarnu mrežu Hrvatske (HMH).

• U nepunih godinu dana udruga je organizirala 47 putovanja kako po Evropi tako i po Hrvatskoj – Rim, Lurd, Fatima, Padova, Paray le Moniyal, Vukovar, Marija Bistrica, Trsat, ljetovanje na moru s invalidima i mladima itd.
  • Uz to udruga u svom programu ima i radi na posjetima invalida u svojim domovima pomoć na osmišljavanju njihovih života, organizirali smo i nekoliko seminara u kojima smo povezivali mlade ljude s invalidima uz radionice i igre.
  • Ostvareni su i dobri kontakti s medijima, tako da su aktivnosti oko nabave autobusa bile popraćene i prezentirane.
  • Na našim putovanjima, seminarima i ljetovanjima pronalaze se prijatelji, nestaje osjećaj usamljenosti, vlada velika radost i veselje. Jednostavno nastaje “Ljubav na dijelu”.

Događaji iz 2001. godine

05. 08. 2001.

• Seminar kod vlč. Zlatka Suca
  • Po prvi put smo kampirali na moru s osobama s posebnim potrebama i djecom
  • Predstavili smo Udrugu na Trgu kralja Tomislava

03. 11. 2001.

• Predsjednik Države g. Stjepan Mesić primio neke od članova Udruge

24. 11. 2001.

• Održana prva Skupština Udruge u Inbrijovcu (seoski turizam “Crnko” kod Varaždina)

09. 05. 2002.

• Prvi put smo organizirali hodočašće u Fatimu

Događaji iz 2002. godine
osim hodočašća i izleta

• Dobivena donacija od Ministarstva rada i socijalne skrbi te smo nabavili WC kabinu za kamp na moru.

13. 11. 2002.

• Održana Skupština Udruge
  • Naša kreativan radionica izradila je za Ured Predsjednika gosp. Stjepana Mesića 2.800 božićnih i novogodišnjih čestitki

30. 11. 2002.